Videóbíró asszisztens:
Garai Péter
Operátor:
Hanyecz Bence
90 +8.Érvényesnek ítéltek meg a gólt. Ikoba egyenlített ezek szerint, 1-1 a végeredmény.
90 +5.Egyenlített a Zalaegerszeg. Demjén is előrement fejelni egy szabadrúgásnál, a kapus fejesét Kovács még védte, de a kipattanót Ikoba belőtte. A VAR vizsgálja a gólt.
90 +3.Pokorny rántotta le Mimet, sárga.
90 +3.Sankovic távoli lövése szállt el a kapu mellett.
90.Hangya tudja folytatni. A játékvezető négy percet hosszabbít.
89.Hangya Szilvesztert kell ápolni.
88.

Legutóbb 2018-ban léptünk pályára NB I-es bajnokin a pénteki találkozó napján, akkor az MTK Budapest ellen hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedtünk. 2012-ben a Ferencváros nyert Sóstón 2-1-re, 1992-ben viszont 4-2-re legyőztük a Vác csapatát.

A mai meccs napján született három korábbi játékosunk, a korábbi válogatott, 2004-ben elhunyt Wollek Tibor, Szolnoki Péter és Komódi László is.

87.Pokorny adott remek labdát Negónak, aki talán beadni akart inkább, de a labda a ZTE kapuja előtt ment el keresztbe.
86.Csatár jött védő helyére a ZTE-nél. Kálnoki Kis ment le, helyette Klausz érkezett az utolsó percekre.
85.
84.Makarenko helyén Pokorny a pályán.
82.Mim jobboldali beadása után Meshack ajtó-ablak helyzetbe kapu fölé lőtte a labdát szerencsére.
81.

Az elmúlt 14 NB I-es bajnokijából 13-on veretlen maradt csapatunk a Zalaegerszeg ellen, a márciusi, idegenbeli vereséget megelőzően 2009. augusztus 28-án, Székesfehérváron tudott 2-1-re nyerni a ZTE. Az elmúlt 14 találkozó 8 Vidi-győzelmet, 5 döntetlent és 1 vereséget hozott.

79.Meshack kellemetlenül pattogós lövése jött ki Kovácsról, de felszabadítottak a védők.
77.Dárdai és Kodro helyett Schön és Bese a pályán.
75.Hangya Szilveszter is kapott egy sárga lapot.
74.Mocsi rúgta fel Dárdait, sárga.
73.Zivzivadze egy óriási szóló után a rövid felső fölé durrantotta a labdát.
73.2474 szurkoló tekinti meg a helyszínen a meccset.
71.
68.Ikoba fejelt kapu fölé.
67.Bedi helyére Mim állt be a vendégeknél.
64.Fiola szép csele után a beadás sajnos nem sikerült.
60.Kastrati lesétált, Budu Zivzivadze váltotta.
59.Diego Santos lőtt 20 méterről kapu mellé.
58.Kovács vetődött ki a kapujából, így menteni tudott Ikoba elől.
57.Nego középre tartó lövését védte Demjén Patrik.
53.

Mindkét csapatban több olyan játékost és sportszakembert találunk, akik a múltban a másik oldalon is szerepeltek. Kapusunk, Kovács Dániel 2015 és 2017 között, hátvédünk, Nikola Serafimov 2021 és 2022 nyara között erősítette a Zalaegerszeget, míg asszisztensedzőnk, Preisinger Sándor saját nevelésű játékosként 1994-ben NB II-es, 1995-ben NB I-es gólkirályi címet szerzett ZTE-színekben, később dolgozott a zalaiak vezetőedzőjeként is.

Ellenfelünk keretéből a legutóbbi válogatott keretbe is meghívót kapott Mocsi Attila 2018-ban Vidi-mezben mutatkozott be az NB I-ben, Szendrei Norbert pedig idén nyáron igazolt Fehérvárról a ZTE-be. A zalaiak kapusedzője, Vlaszák Géza az 1992/1993-as szezonban volt a Vidi igazolt játékosa, pályára azonban nem lépett tétmeccsen első csapatunkban.

50.
48.Meshack lőtt kapu fölé távolról.
46.Hármat cserélt Ricardo Moniz: Csóka helyett Szendrei, Szalay helyett Meshack, Manzinga helyett Diego Santos érkezett. Két sárga lapos játékosát lekapta tehát a holland szakember.
46.Elkezdődött a második félidő.
46.A második félidő előtti kezdőrúgást Vörös Dorina végezte el, aki 18. születésnapjára kapta családjától ajándékba a lehetőséget. Isten éltesse!
45 +2.Ez volt Kodro 6. gólja a bajnokságban! Csonka lefújta az első félidőt, 1-0-ra vezetünk.
45 +1.GÓÓÓL! Hangya passzolt középre, a remek átadást pedig Kodro vágta be 13 méterről a kapásból a hosszúba!
45.Két perc a hosszabbítás.
41.Dárdai fantasztikus ollózását Demjén óriási bravúrral védte.
39.2004. május 19-én aratta az akkor Csank János vezette csapatunk a legnagyobb arányú sikert a zalai megyeszékhely együttese ellen, ekkor Szabó Tibor duplájával, valamint Dvéri Zsolt, Tomás Medved és Gabriel Vochin góljaival 5-0-ra ütöttük ki a két évvel korábban NB I-es aranyérmet szerző ellenfelünket.
36.Elmaradt a piros lap...
35.Manzinga taposott rá Rúben Pintóra, sárga lap. Vizsgálja az esetet a VAR is.
33.
32.Gergényi lőtt 18-ról kapu mellé.
30.Manzinga ápolása miatt áll a játék. Előtte Stopira mentett nagyot a kapunk előtt.
25.

A Vidi és a ZTE örökmérlege jelentős fehérvári fölényt mutat: 40 Vidi-győzelem mellett 24 döntetlen és 23 ZTE-siker született. A gólarány 145:98 csapatunk javára, a két gárda múltbeli mérkőzésein átlagosan 2,8 gól született, a legtöbb az 1994-es 4-4-es döntetlen alkalmával.

24.Nagy mentés Hangyától a 16-oson belülről.
23.Zalaegerszegi védelmi hiba után Kodro 13 méterről kapu mellé lőtte a labdát.
21.Rúben Pinto lőtt 20 méterről kapu mellé.
21.Csóka kapott sárgát, miután odacsapott Nego arcához.
20.
19.Gergényi újabb bedobása után Ikoba elé került a labda, de az amerikai csatár szerencsére öt méterről a kapu mellé belsőzött.
18.Letámad a Zalaegerszeg.
15.Csóka Dániel édesapja, Csóka Zsolt Vidi-nevelés, első csapatunknak is tagja volt 1992 és 1993 között. Később a ZTE-nek lett meghatározó játékosa.
13.Pinto beadása után Stopira fejelt 7 méterről kapu mellé.
12.Makarenko labdája után Nego tört kapura, Demjén nagyot védett.
10.Gergényi menetrendszerinti nagy bedobása után Manzinga volt szabálytalan Stopirával szemben.
7.Dárdai beadása kötött ki Demjén kezében.
5.A ZTE kapusának, Demjén Patriknak Michael Boris 12 alkalommal szavazott bizalmat korábban az U21-es válogatott szövetségi edzőjeként, egyszer pedig Gergényi Bence is lehetőséget kapott német mesterünktől.
2.Fiola került helyzetbe, de blokkolták a lövését, szöglet következett, amely nem okozott veszélyt.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-1.Baritz Sándor végezte el a kezdőrúgást, aki az 1970-es évek óta Vidi-szurkoló. 60. születésnapjára kapta a lehetőséget családjától. Kedvencével, Stopirával passzolgatott kicsit a pályán. Isten éltesse!
-3.Érkeznek a csapatok. Hajrá, Vidi!
-5.A mérkőzés előtt Fiola Attilát kérdeztük.
-10.Véget ért a bemelegítés, hamarosan kezdünk.
-16.
A kapuban Kovács Dániel.
-22.Elkezdődött már az M4 Sport felvezető műsora is a mérkőzés előtt, Székely Dávid társaságában Bozsik Péter elemez. A műsort itt lehet nézni online: https://m4sport.hu/elo/mtv4live
-29.Hétközben Lirim Kastrati és Kasper Larsen dedikáltak a VidiShopban.
-37.Már a pályán melegítenek a csapatok.
-41.
Érkezéskor Michael Boris is köszöntötte a tavaly Vidiben játszó Szendrei Norbertet, aki a kispadon kezdi a találkozót.
-45.A vendégek kezdője: Demjén - Kálnoki Kis, Lesjak, Mazinga, Ikoba, Sankovic, Csóka, Bedi, Mocsi, Gergényi, Szalay Sz.
-52.Kezdőcsapatunk a következő:
Kovács D. - Fiola, Larsen, Stopira, Hangya - Makarenko, Dárdai, Rúben Pinto - Nego, Kodro, Kastrati
-58.
A csapatok már a stadionban.
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból. 18:00 órakor kezdünk a ZTE ellen. Hajrá, Vidi!
Mérkőzés után

Michael Boris:

Mindenki nagyon csalódott, ez szerintem látszott a lefújás után az arcokon is. Tudtuk, hogy előrefele védekezik a ZTE és magasan letámadnak majd minket. Az első félidőben még voltak jó lehetőségeink ebből és egy szép gólt is szereztünk, a második félidőben viszont nehézzé tettük a saját dolgunkat. Nem tudtunk szabadulni a nyomásból, 5-6 jó passzt nem tudtuk összekötni, nem tudtuk őket kellően megkontrázni. A végén három játékosuk is agresszívabb volt, jobban akarták ők a gólt, mint mi kivédekezni a pontrúgást. Szerzett pontok tekintetében egyelőre el vagyunk maradva a szezon elején kitűzött célunktól. Minden nap dolgozunk, igyekszünk változtatni is, ma például négyvédős rendszert tettünk fel a pályára. Vannak játékosok, akik még nem illeszkedtek be, vannak, akik még nincsenek megfelelő erőnléti állapotban és vannak, akik nem teljesítenek elég jól. Hétfőre keressük majd hétvégi edzéseken azokat a játékosokat, akik meccset tudnak nyerni a Vidi számára.

Ricardo Moniz:

Tudtuk, hogy nagyon nehéz feladat vár ránk. Az első félidőben nem működtek igazán az összjátékok, nem értünk fel a felső vonalakba. Hármat is cseréltünk a szünetben, bejött Meshack, Diego és Szendrei - aki még korábbi sérülése miatt nem kezdett - és egyből kreatívabban, szabadabban játszottunk. Talán mondhatom, hogy domináltuk is a játékot. A kontrákat sokszor jól megfogta a Fehérvár, és mivel magasan letámadunk, néha megnyíltak a terek, ez előfordul ilyen játékfelfogásnál. Védelemben lehet, hogy nem vagyunk mindig a toppon, de azt mondom, hogy a focit gólra játsszák, a fiatal tehetségekkel pedig azt igyekszünk megértetni, hogy a 99 százalék, az nem elég. A meccs végére még a 17 esztendős Klausz is beállt, Demjén is előrement és ennek meg is lett az eredménye. Ezért is ünnepeltünk úgy, mintha nyertünk volna, mert a fiataloknak ez egy nagyon fontos mentális tapasztalat, hogy egy erős csapat ellen is képesek az utolsó percig menni előre. A jövőben is bízni fogunk a fiatal magyarokban!