Videóbíró asszisztens:
Vígh-Tarsonyi Gergő
Operátor:
Németh Ádám
90 +3.Még egy kontra! Petrjak beadását kifejelték, ezzel vége a mérkőzésnek. 2-1-re győzött a Kisvárda.
90 +2.Kravchenko váltja Mesanovicot.
90 +1.Zivzivadze nagy helyzetben lőtt, lejött a labda a blokkról!
89.Navratil passza után Mesanovic lőtt 13 méterről, Kovács nagyot védett!
87.
85.Petrjak beadása balról a hosszúra szállt, Kovács elől elfejelte a labdát Leoni.
84.Kodro hozta volna helyzetbe Kovácsot, Cirkovic "belepiszkált" az átadásba.
82.Petrjak beadása megpattant Peteleun, Dombó azonban védeni tudott.
81.Peteleu lapos beadását fogta Kovács.
80.Petrjak szabadrúgása után Leoni fejelte el a labdát Stopira elől.
79.Bumba - Camaj, Ötvös - Karabelyov csere a hazaiaknál, Nikolics - Zivzivadze váltás nálunk.
77.Makarenko labdáját fejelte ki egy védő, Nikolics kapásból lőtt 18 méterről, pont Dombó kezébe szállt a labda.
76.Peteleu lépett oda Petrjaknak, sárga lap.
74.Petrjak sarokrúgása után Kodrotól pattant el a labda. A következő szögletet kifejelték a védők.
73.Kodro szabadrúgása pattant szögletre a falról.
71.Kovács jön Dárdai helyett.
69.
67.Navratil váltja Asanit.
66.Bumba 17 méterről leadott lövését fogta szépen Kovács Dániel.
63.Ötvös lőtte középre a labdát éles szögből, Mesanovicnak hosszú volt a labda.
62.Dárdai lövését védte Dombó.
60.Dárdai beadását Melnyik fejelte ki.
59.
57.Bumba szögletét fejeltük ki.
55.Bumba esett el Makarenko mellett a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes.
54.Asani beadása után Nego vágta ki a labdát a kapunk elől.
52.Asani lőtt 17 méterről a bal alsó mellé.
51.Asani löbbölte középre a labdát, de Melnyik lemaradt róla.
49.Asani lépett volna ki, de lest jelzett az asszisztens.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45 +1.Asani beadása után Leoni fejelt fölé nagy helyzetben!
45.Melnyik lövése ment el kevéssel a jobb alsó mellett.
44.Óriási helyzet! Dárdai fejesét, majd Nikolics közeli lövését is védte Dombó!
42.Bumba ugratta ki Asanit, aki éles szögből nagy gólt lőtt, de szerencsére lesről, szabadrúgás kifelé.
41.Kovács fogta biztosan Ötvös szabadrúgását.
40.Petrjak szöglete után a Kisvárda indult meg, Bumba lövése a blokkba ment.
39.Nikolics elől Peteleu mentett a tizenhatoson belül.
35.
31.Fiola beadása után Peteleu kezére pattant a labda, de sem Solymosi, sem a VAR nem ítélt tizenegyest.
30.Makarenko húzta vissza Melnyiket, sárga lap.
28.
27.GÓL! Nego indította remekül Nikolicsot, Dombó alászaladt a labdának, csapatkapitányunk pedig az üres kapuba lőtt 14 méterről!
26.Dárdai szöglete után mentettek a hazai védők.
26.Szendrei helyett Lüftner a pályán.
25.Kodro kapott jó labdát, lőtt is 11 méterről, Dombó védett.
22.2-0-ra vezetnek a hazaiak, Asani tekert a jobb felsőbe a tizenhatos sarkáról.
19.Mesanovic, majd Bumba is elesett a tizenhatosunkon belül, nincs büntető.
14.Most Petrjak adott be, megint Kodro fejelt, de kicsit magas volt a labda, így nem tudta kapu felé irányítani. Az ellentámadás végén Ötvös lőtt mellé.
12.Bumba passza után Asani lőtt a jobb felső fölé 17 méterről.
11.Helyzet! Nego beadása után Kodro fejelt fölé az ötösről.
9.
8.Melnyik került a földre a tizenhatosunkon belül, de nincs büntető.
6.Asani kapott sárgát egy szabálytalanság után.
3.A második hazai szöglet gólt hoz, Cirkovic csúsztatott a kapunkba az ötös sarkáról.
2.Bumba szögletét Fiola fejelte ki a kapunk elől.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.Érkeznek a csapatok!
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-30.
-40.Elkezdték a bemelegítést a csapatok.
-45.A Kisvárda 27 pontot gyűjtött eddig, ezzel második a tabellán, mi 23 ponttal a negyedik helyen állunk.
-50.
-55.A mai kezdőcsapatunk: Kovács D. - Nego, Fiola, Stopira, Heister - Dárdai, Szendrei, Makarenko, Petrjak - Nikolics, Kodro.
-65.Köszöntünk benneteket Kisvárdáról! 13.30-kor kezdődik a Kisvárda - Vidi bajnoki mérkőzés.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

Gratulálok a Kisvárdának a győzelemhez! Az első húsz percben komoly problémáink adódtak az agresszív és direkt stílusukkal, bár később is jól futballoztak és jól lezárták a területeket. A huszadik perc utáni teljesítményért nem tudok szemrehányást tenni a játékosoknak, mindent megtettek azért, hogy ponttal, vagy pontokkal távozzunk. A második játékrészben mezőnyfölényben voltunk, de fejlődnünk kell abban, hogy a fölényt helyzetekre és gólokra váltsuk. Lehetőségeink azért voltak, de a befejezéseknél nem állt mellénk a szerencse. Nagyon csalódottak vagyunk, azért kell dolgoznunk, hogy a szezon hátralévő részében behozzuk az elhullajtott pontokat.

Erős Gábor (a Kisvárda megbízott edzője):

Ha így folytatjuk, lesznek ősz hajszálaim… de borzasztóan boldog vagyok! Talán nem tartanak nagyképűnek, ha azt mondom, hogy meg is érdemeltük a három pontot. Készültünk az erős kezdésre, a csapat megcsinálta azt, amit kértünk tőle. Az MTK ellen és most is vezetést tudtunk szerezni a meccs elején. Volt több lehetőségünk is, minimális hiányérzetem amiatt lehet, hogy nem váltottunk többet gólra. 2014 óta itt vagyok, akkor nehéz volt elképzelni a mai helyzetünket. A klub erejét mutatja, hogy a csapat meddig jutott azóta. Adott időszakra kaptam ezt a feladatot megbízott edzőként, igyekszünk minél több pontot szerezni a hátralévő két mérkőzésen is.

Vereség Kisvárdán

Cirkovic és Asani találataira csak Nikolics tudott válaszolni, 2-1-re nyert a hazai csapat.

Egészen fiatal szurkolóink talán nem is emlékeznek arra, amikor az egyik kereskedelmi televízió sportkommentátora minden vasárnap úgy köszönt be az aktuális közvetítés elején, hogy “Jó ebédhez, jó focit kívánok”. Kisvárdai vendégjátékunk alkalmával az M4 Sport szpíkere is kezdhetett volna így, hiszen 13:30 órakor indult útjára a labda a piros-fehérek otthonában. Szabics Imre a 15. forduló egyik rangadóján a Kovács D. - Nego, Fiola, Stopira, Heister - Dárdai, Szendrei, Makarenko, Petrjak - Nikolics, Kodro tizenegynek szavazott kezdőként bizalmat.

A mérkőzés kezdése sajnos a Kisvárdának sikerült jobban, a harmadik percben egy jobb oldali szögletet Lazar Cirkovic fejelt be a hálóba (1-0). A 11. percben Nego beadását Kodro bólintotta öt méterről kapu fölé, Dombónak nem kellett védenie. A 22. percben megduplázta előnyét a Kisvárda, Asani távolról tekerte be a labdát a jobb felső sarokba (2-0). Ezt követően Kodro előtt adódott nagy lehetőség, erős, 7 méterről leadott lövését Dombó hárította. A hazaiak kapusa a 28. percben viszont alászaladt egy hosszú indításnak, Nikolics köszönte szépen a lehetőséget és magasan az üres kapuba emelte a labdát (2-1)! Még a gól előtt Szendreit Lüftnert váltotta.

A gyors gólváltás után kicsit megnyugodott a mérkőzés, egyik kapusnak sem kellett védenie egészen a 41. percig, amikor Ötvös 20 méteres szabadrúgását hárította magabiztosan Kovács Dániel. A másik oldalon a 44. percben Dombó javította kétszer is korábbi hibáját, amikor Dárdai fejesét és Nikolics közeli lövését is védeni tudta. Ezt követen Petrjak került a földre az ötösnél, a játékosok kicsit lökdösték is egymást, de Solymosi Péter sípja végül néma maradt. Az első játékrész érdemi része egy kaput elkerülő Leoni fejessel ért véget.

A szünetben egyik edző sem cserélt, a kapuk közül először a miénk forgott veszélyben, Kovács nyújtózkodott Asani lapos lövése után, rajta is volt a labdán, de nem kellett védenie. A 63. percben Dárdai lőtt a 16-os sarkáról, Dombó kezében kötött ki a labda. Nem sokkal később Asani indítását Ötvös gurította közelről, de éles szögből kapu mellé, majd Bumba 17 méteres lövését kapta le a levegőből Kovács Dániel.

A 70. perc után beszorítottuk a Kisvárdát, Kodro szabadrúgása a sorfalról pattant az alapvonal mögé, majd sorozatban több szögletet is elvégezhettünk. Ekkor már pályán volt Kovács István is, aki Dárdai Palkót váltotta. A 77. percben Niko próbált kapura tenni 18 méterről egy kipattanó labdát, az irány jó volt, de erő nem volt benne elég, Dombó védeni tudott. Kapitányunkat, a Vidi-mezben 110. NB I-es gólját szerző, a legendás Szabó József rekordjához egyre közelítő Nikolicsot a jelenet után Budu Zivzivadze váltotta.

A 82. percben Petrjak beadása megpattant Peteleun, így lett veszélyes, de Dombó védeni tudott. 7 perccel később Navratil passza után Mesanovic lőtt 13 méterről, Kovács nagyot védett! A hivatalosan kettő, a valóságban inkább háromperces ráadás elején még Zivzivadze lövését blokkolták a hazaiak, egyenlíteni azonban nem tudtunk, maradt a 2-1, a Kisvárda győzött. Legközelebb december 11-én, szombaton lépünk pályára, az MTK Budapest vendége lesz együttesünk.