Operátor:
Németh Ádám
90 +6.Vége a mérkőzésnek, 2-1-re nyertünk!
90 +5.Torghelle Sándor kap sárgát reklamálásért a padon.
90 +3.Zivzivadze kis szerencsével ziccerbe került, elvitte a kapus mellett a labdát, de az oldalhálót találta el. Az ellentámadás végén Kovácsnak kellett nagyot védenie.
90 +2.A Paks mindent megtesz az egyenlítésért, de helyzetig nem jut egyelőre.
90.5 perc a ráadás.
88.Zivzivadze is sárga.
87.Ilyet is ritkán látni, Hangya érkezett volna Petrjak helyett, de engedély nélkül lépett pályára, így még azelőtt sárgát kap, mielőtt bejött volna. Fél perc múlva megkapta az engedélyt.
86.A vizsgálat lezárult, a gól érvényes.
85.A gólpassz után Petrjakot kellett ápolni, közben a gólt vizsgálja a VAR.
83.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Petrjak sokadik jó beadására ezúttal pont jól érkezett Kodro és közelről a hálóba passzolt!
83.Szendrei kapott sárgát egy szabálytalanság után.
81.Petrjak szögletét ütötte ki Nagy.
80.Dárdai és Stopira le, Zivzivadze és Kovács be.
78.Dárdai beadása után Kodro fejelt, a labda egy védőn lelassult és Nagy Gergelyé lett.
76.Petrjak balról betett labdáját Kodro rosszul vette át, Nagy védeni tudott. A másik oldalon egy bal oldali beadás után Ádám fejelt a kapunkba az ötösről, szerencsére lesről.
75.
74.Szabó balról beívelt labdáját Kovács ütötte el Böde elől.
72.Balogh döntötte fel Dárdait, sárga lap.
69.Bognár lőtt kapu mellé 22 méterről.
68.Bognár középre tett labdáját Ádám mellel maga elé tette, majd elpöckölte a kimozduló Kovács mellett. 1-1.
65.Bognár szöglete Kovácsé. Az ellentámadás majdnem góllal végződik, Heister lapos beadásáról centikkel maradt le Kodro.
64.Rus fejelte fel a labdát, amit Ádám bólintott kapura, Kovácsnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy kiüsse a labdát.
62.Funsho helyett Musliu érkezett.
61.Dárdai lekészítését Kodro lőtte kapura ballal 16-ról, Nagy ezúttal is hárított. És megint helyzetecske a másik oldalon is egyből, ezúttal Böde próbált veszélyeztetni, de nem járt sikerrel.
60.Petrjak szabadrúgása után Kodro érkezett jól, de a jobb alsó mellé fejelt 8 méterről. Az ellentámadás végén Ádám gyenge lövését védte Kovács.
59.Szélpál pakolt oda Dárdainak, sárga lap.
58.Tamás Olivér helyett Böde a pályán.
56.Bognár két szögletet is rúghatott egymás után, egyik sem volt veszélyes.
55.
54.Bognár beadása után Ádám esett el Rus mellett, nincs büntető.
52.Dárdai szöglete veszélytelen volt.
51.Balogh beadását Kovács nem tudta lekapni a levegőből, de szerencsére mégis hozzá került a labda.
50.Makarenko remek passza után Funsho a kapufát találta el 11 méterről, a kipattanót Petrjak lőtte rá, Nagy védett.
48.Ádám próbálkozott ballal oldalról, Kovács hárított, majd Bognár beadását fogta kapusunk.
47.Funsho lapos beadása után Kodro lövését védte Nagy bravúrral, azonban lesről indult szélsőnk, szabadrúgás kifelé.
46.Kesztyűst Nagy Richárd váltotta a szünetben a vendégeknél.
46.Folytatódik a meccs!
45 +1.Vége a félidőnek.
45.Kesztyűs beadását húzta le magabiztosan Kovács.
43.Bognár szögletét Stopira fejelte fel az égbe, Kovács nem jött a labdáért, de menteni tudtunk végül.
42.Gyönyörű támadás végén Nego laposan középre tett labdáját Kodro vágta fölé 7 méterről, nagy helyzetben. Ha bemegy sem érvényes a gól, az asszisztens ugyanis lest jelzett,
40.Heister védekezett remekül a kilépni igyekvő Sajbánnal szemben.
39.Balogh jól vette észre a tizenhatosunkon belül egyedül álló Szabót, aki egy átvétel után lőtt, pont Kovács kezébe.
37.
35.Rus fejelte ki Bognár szögletét, Tamás Olivér távolról lőtt, Ádám nem tudta beletenni a lábát, így veszélytelen volt a próbálkozás.
34.Petrjak adott be balról, Szabó fejelte ki a labdát a vendégek kapuja elől.
32.Dárdai beadását Szélpál rúgta ki, jöhetett a paksi kontra, Bognár ugratta ki Sajbánt, aki rosszul vette át a labdát, de így is lőni tudott 10 méterről, Kovács hárított.
30.Dárdai adta be a második szögletünket is, Nagy ütötte ki a labdát, Funsho a tizenhatos sarkáról lőtt, védett a paksi kapus.
28.Szép támadás végén Petrjak beadása lett hosszú a középen érkezőknek.
26.Szabó beadása után Stopira mentett, majd egy visszalőtt labdát Petrjak vágott ki üggyel-bajjal.
25.Dárdai ezúttal balról lőtt be egy szabadrúgást, Nagy öklözte ki a labdát.
24.Helyzet! Dárdai tekert középre jól egy szabadot balról, a berobbanó Makarenko a jobb alsó mellé fejelt.
22.Most Funsho indult meg egy labdával a másik oldalon, ez is les.
21.Bognár lépett ki ziccerben és emelte át Kovácsot, de az asszisztens lest jelzett, egyenlítés helyett kirúgás következik.
19.Petrjak középre tett labdája Dárdai mögé jött, Funshonak pedig hosszú volt, Nagy Gergely szedte fel.
19.Windecker lőtt a bal alsó mellé 22 méterről, jobbal.
17.
16.GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Funsho szöktette szépen Dárdait, aki keresztbe lőtte a labdát, a hosszún érkezett Petrjak és a hálóba lőtt.
15.Funshot rúgta fel Kesztyűs, sárga lap.
13.Dárdai jobbról érkező beadását fejelte ki Szélpál a rövid oldalon.
12.
10.Sajbán esett el a tizenhatosunkon belül egy cselt követően, büntető nincs, de az ellentámadás végén Petrjak beadása után Szendrei lőtt, Nagy védett lábbal.
8.Szélpál fejelte ki Dárdai szögletét.
5.Petrjak kapott jó labdát a bal szélen, befelé cselezett, egy védő útját állta.
4.Mezőnyjátékkal telnek az első percek.
1.Elkezdődött a meccs!
-4.Érkeznek a csapatok.
-10.Stopira lesz ma csapatunk kapitánya.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-30.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-50.Pályaválasztóként a mai lesz a 17. bajnokink a Paks ellen, eddig 11-szer nyertünk, 4-szer játszottunk döntetlent és csak egyszer kaptunk ki.
-55.A mai kezdőnk: Kovács - Nego, Rus, Stopira, Heister - Szendrei, Makarenko - Funsho, Dárdai, Petrjak - Kodro.
-60.
-65.Köszöntünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból! 19.45-kor kezdődik a Vidi - Paks bajnoki.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

Nagyon nehéz mérkőzés volt egy kellemetlen ellenfél ellen. Nagyon büszke vagyok a csapatomra amiatt, hogy a múlt heti produkció után ilyen teljesítményt tudtak nyújtani és megnyerték a meccset. Előfordul a labdarúgásban, hogy nem sikerülnek a dolgok, emberek a játékosok és nem robotok, a mi részünkről az Újpest meccsnek nagyon rossz volt a lélektana. Ezért is vagyok büszke arra, hogy jó reakciót mutattak ma a srácok a pályán. Sokat elemeztünk és beszélgettünk a hét folyamán, mindenki szemében láttam azt, hogy tettekkel szeretne bizonyítani. A mai meccsre rátérve: a Paks már az első félidőben is változtatott egyszer egy kisebbet, majd jött egy újabb átszervezés, amivel stabilizálták a helyzetüket. Nem mondhatom azt, hogy végig tudtunk dominálni, mindenkinek nagyon nehéz dolga lesz a Paks ellen, két ilyen robosztus támadó nem csak magyar szinten egyedülálló szerintem, szóval tényleg nagyon kellemetlen ellenfelet tudtunk legyőzni. Örülök, hogy Kodro újra betalált, de ugyanúgy örülök Ivan góljának is, leginkább pedig annak, hogy a mi irányunkba dőlt el a ma esti bajnoki.

Bognár György:

Nem érdemeltünk ezen a mérkőzésen vereséget. Azt gondolom, hogy a lehetőségeink alapján nem kellett volna kikapnunk, igaz az ellenfélnek is voltak helyzetei. Többet nem szeretnék erről mondani, mert túl sokba kerül nekem az, ha elmondom a véleményemet. De próbálkoztunk becsülettel, szerintem jó lehetőségeink voltak az ellenfél 16-osán belül. Nem az a gondunk, hogy két gólt kapunk meccsenként, inkább az, hogy nem lövünk hármat. Sokat teszünk ezért, de nem mindig az ellenfél állít meg minket.

Petrjak és Kodro is betalált, győzelem a Paks ellen

Izgalmas mérkőzésen, sok helyzetet kialakítva 2-1-re nyertünk a zöld-fehérek ellen.

A 12 csapatos OTP Bank Liga első körének utolsó mérkőzésen, azaz a 11. fordulóban csapatunk a Paksi FC-t fogadta a MOL Aréna Sóstóban. Szabics Imre hármat változtatott az egy héttel ezelőtti kezdőcsapaton, péntek este így a Kovács D. - Nego, Rus, Stopira, Heister - Szendrei, Makarenko - Funsho, Dárdai, Petrjak - Kodro tizenegy kapott bizalmat az első perctől kezdve, az ellenfélnél Bognár György kezdőjében ott volt többek között a nyáron a Vidiből igazolt Tamás Olivér és a góllövőlistát holtversenyben vezető Ádám Martin is.

Írhatjuk, hogy kicsit óvatosan kezdtek a csapatok, azonban a 10. percben Nagy Gergely óriási védése kellett ahhoz, hogy ne szerezzük meg a vezetést - Petrjak bal oldali beadását 13 méterről Szendrei tette kapura, de a paksi hálóőr a helyén volt. A 16. percben azonban már tehetetlen volt Nagy, Dárdai passzolt a hosszún remekül érkező Petrjakhoz, ukrán szélsőnk pedig a léc alá vágta a labdát (1-0).

Három perccel később Windecker próbált válaszolni 20 méterről, Kovács Dániel rajta volt a lövésen, de nem kellett védenie. A 20. percben Bognár elegánsan emelt a hálónkba, de már fent volt az asszisztens zászlaja, hiszen méteres lesről indult a paksi játékos. 24 perce tartott a találkozó, amikor Dárdai szabadrúgására Makarenko érkezett bevetődve, azonban középpályásunk fejese elpattogott a kapu mellett. Fél óra játék után Funsho lőtt éles szögből, 18-ról kapura egy sarokrúgás után, Nagy Gergely vetődve hárított. Egy perccel később Sajbán 10 méteres, erős lövését védte Kovács Dániel. A 39. percben ismét kapusunk volt munkában, 12 méterről az elől tartózkodó Szabó János került lövőhelyzetbe, de Kovács magabiztosan védett, majd nem sokkal később hosszabbítás nélkül véget ért az első játékrész.

A szünetben Bognár György lekapta a pályáról a sárga lapos Kesztyűst, akit Nagy Richárd váltott, Szabics Imre nem cserélt.

Lendületesen kezdődött a második félidő, először Kodro lövésénél Nagy Gergely védett nagyot (bár kiderült, hogy les miatt amúgy sem ért volna a gól), majd kollégája, Kovács Dániel hárított Ádám Martin szólója végén. Öt perce voltak újra pályán a csapatok, amikor igazi tűzijáték volt a paksi kapu előtt, de Funsho lövésénél a kapufa segített a zöld-fehéreknek, majd Petrjak ismétlését védte Nagy.

Hatvan perc játék után előbb Kodro fejelt 8 méterről kapu mellé, az ellentámadásnál pedig Ádám Martin lőtt kapu mellé. Az online tudósítást író kollégáknak valószínűleg idejük sem volt leírni ezeket, mivel Kodro újra helyzetbe került, lapos lövésére szépen leért Nagy Gergely, majd 11 méterről az időközben Tamás Olivért váltó Böde Dániel nem talált éles szögből kaput. A 64. percben Rus igyekezett menteni, azonban Ádám Martin fejéig jutott csak a labda, akinek jól helyezett bólintását Kovács ütötte szögletre. Újabb egy perc telt csak el addig, amíg Heister centerezéséről mindössze néhány centivel maradt le az bevetődő Kodro. Az adok-kapokból a mérkőzés ezen periódusában sajnos a Paks került ki jobban, Bognár ívelését Ádám Martin vállal maga elé tette, majd elpöccintette Kovács mellett a labdát (1-1).

A gól utáni néhány percben kétszer is állt a játék a VAR alkalmazása miatt (egy paksi büntetőt és egy lesgólt vizsgáltak), de mindkétszer helyben hagyták a játékvezetői hármas pályán meghozott, helyes döntését és Kovács Dániel végezhetett el kirúgást, valamint szabadrúgást.

A 83. percben ismét megszereztük a vezetést! Petrjak robogott el a bal oldalon, Szendreitől kapott egy szép labdát, majd középre tálalt, ahol érkezett Kodro és közelről a hálóba lőtt (2-1)!

A gólt a videóbíró is megerősítette, majd némi közjáték után Hangya Szilveszter lépett pályára Ivan Petrjak helyett, rögtön egy sárga lappal, mivel a játékvezető szerint először engedély nélkül jött be a játéktérre. Már a hosszabbítás harmadik percében jártunk, amikor Nego jó labdájával - és egy kis szerencsével - Zivzivadze került helyzetbe, kicselezte Nagyot, de eközben kisodródott és az oldalhálóba lőtt. Rögtön az ellentámadás végén Nagy Richárd tekert 16-ról a hosszú sarok felé, Kovács nagyot védett, majd miután véget ért az előre jelzett ötperces ráadás, Farkas Ádám lefújta a találkozót, 2-1-re legyőztük a Paksot!

Jövő héten vasárnap ismét a MOL Aréna Sóstóban lépünk pályára, a ZTE elleni bajnoki 17.30 órakor kezdődik, előtte azonban MOL Magyar Kupa-mérkőzést játszunk a BVSC-Zugló otthonában szerdán, 12.30-tól.